вторник, 2 января 2018 г.

Інтегрований урок української мови та «Я у світі» в 3 класі.

Інтегрований урок української мови та «Я у світі» в 3 класі.

Тема . Антоніми. Спостереження за роллю антонімів у тексті.
             Школа. Основні правила поведінки та обовязки  школярів.
МЕТА:
  • повторити, закріпити і узагальнити знання учнів про слова;
  • поглиблювати знання учнів про значення слів та правильного вживання в вимові;
  • повторити правила поведінки в школі;
  • розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять, кмітливість;
  • підтримувати інтерес до вивчення рідної мови і показати її зв’язок з іншими науками (математики, «Я у світі», природознавства)
  • Формувати комунікативну (уміти формувати власні думки усно, чути і розуміти інших, учитися працювати в парі, групі, оцінювати себе та товариша, формулювати власну думку та позицію),регулятивну (уміти висловлювати власне судження, оцінювати правильність виконання власної роботи), пізнавальну (уміти орієнтуватися у власній системі знань: робити висновки з вивченого раніше, знаходити відповіді на питання, життєвим досвідом та інформацією, отриманою на уроках), предметну (удосконалювати уміння визначати значення слів,  уміння красиво і правильно писати) компетентність.
  • виховувати  культуру поведінки, шанобливе ставлення до старших.
ТИП УРОКУ.  Комбінований.

ВИД УРОКУ.  Інтегрований урок української мови та  «Я у світі».

ФОРМИ І МЕТОДИ.    робота в групах, в парах.

ОБЛАДНАННЯ., презентація, картки оцінювання, план уроку,





.
Хід уроку
І. Організація уроку.

                а)Привітання
                б) Девіз уроку
 Душу і серце в роботу вклади,
Кожну хвилину в душі бережи!
                 в) Очікування
  Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку. Висловіть свою думку починаючи речення:
«Я чекаю від уроку… .»
«Я хочу щоб урок … .»
  Я також маю своє очікування:
*щоб ви запам’ятали правило, яке ми розглянемо;
*щоб пригадали все про слова    ;
*щоб були активні;
*щоб від уроку отримали лише позитивні емоції.
     Тому пропоную почати наш урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань

                       а)Перевірка домашнього завдання
       На попередніх уроках ми вивчили правила про пряме і переносне значення слів , а також про однозвучні слова і слова що мають декілька значень. І  розглянули що таке синоніми . Сьогодні ми закріпимо даний матеріал і виконаємо невелику індивідуальну роботу.               

    Індивідуальна робота на картках
1.Підкреслити пряме значення слів.
Вплели берези золоті стрічки в свої коси.
У моєї мами золоті руки.
Золото – дорогоцінний метал.
Мав хлопчина добру вдачу і золоте серце.

2. Підкреслити однозвучні слова в реченні.
Був холодний місяць лютий,
Лис ходив голодний , лютий.
Всюди ліз, куди не слід,
Замітав хвостищем слід.
3. Запиши синоніми до слів.
Їжа –
Йти –

                         б)Робота в зошитах
 Дата , класна робота
                          в) Каліграфічна хвилинка
к і  рі   йо  дк ий  ння
  Корінь навчання гіркий, а плід його солодкий.
Визначте скільки букв і звуків у слові корінь.

ІІІ. Оголошення теми уроку
       Скажіть , як ви розумієте дане прислівя.
      Людина навчається протягом життя і на своїх помилках і перемогах. Але перші свої знання вона отримуєте, як ви гадаєте де?
Так це школа. Школа для дитини це наче другий дім. Але в кожного з вас у сімї є свої звичаї та традиції. В школі також є певні правила які повинен знати кожен учень, а також їх дотримуватися.
         Сьогодні ми познайомимося з новою темою з української мови про слова які мають протилежне значення , а також пригадаємо що таке школа і правила поведінки  учнів у школі , які розглядали на уроці «Я у світі».
   А для того нам потрібно вивчати нові теми , повторювати правила. Як на вашу думку для чого?

 ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

                      А) Робота над правилами
                   Памятка для учня
1. Коли заходиш до школи - привітайся, а коли виходиш - попрощайся .
2. В школі не бігай , а  спокійно ходи.
3. Школяр не ображає , а  захищає молодших.
4. Учень повинен бути охайним, а не замазурою.

Зверніть увагу на виділені слова , що вони позначають.
Зробімо висновок, що таке антоніми. (Слова, що мають протилежне значення). Випишіть дані пари слів.

                      Б)Опрацювання правила
Відкриємо підручник на сторінці 46. Прочитаємо правило.

                           Фізхвилинка

                      В)Робота з словником антонімів
Для того щоб краще було використовувати слова-антоніми є спеціальний словник антонімів.

                        Г )  Творчий диктант
До поданих слів  підберіть протилежні за значенням слова.
Відмінник –(двієчник),  невдача ( успіх), позитив –(негатив).

V. Закріплення матеріалу.
                           А) Робота в парах
Зєднай частини прислів’я. Запиши .

Маленьке діло творить                захищай молодших.
Поважай старших                         великі справи.

                            Б)Робота з деформованим текстом.
              Учні повинні знати:
1.На уроці кричи. (на уроці мовчи)
2.Підскакуй за партою.(сиди за партою)
3. Штовхай товариша.       (поважай товариша)
4. Заважай вчителю.      (слухай вчителя)

  Якщо ми будемо гарно ставитись один до одного, то у відповідь отримаємо допомогу. Адже на добро злом не відповідають. І товариші залишаються друзями, а не ворогами.
Якщо ви помітили, то для порівняння ми використали антоніми, а де ще ми вживаємо антоніми.(в математиці , в природі)
 
                  Колективна робота
                Розгадати кросворд
1.Підібрати синонім до слова учень.
2.Багатозначне слово , що пов’язане з словом рука.
3.Слова,що мають близьке або однакове значення, але різне звучання.
4.Антонім до слова праця.
5. Як називається  початок у казках?

V. Підсумок
                 «Мікрофон»
  Чи справдилися ваші очікування від уроку?

VІ. Завдання для допитливих

  Домашнє завдання поділимо на дві частини. С.46 вправа 96. Зєднати речення і записати.  Якщо бажаєте помудрувати то виконайте вправу 97.
VІІ. Оцінювання

     Сьогодні на уроці ви були молодці. Можливо ви мені допоможете і висловите свою думку «Хто на ваш погляд був активним?».
   Я обов’язково врахую вашу думку при оцінюванні і попрошу подати мені щоденники.





Комментариев нет:

Отправить комментарий