Тема.
Закріплення матеріалу про раніше вивчені літери. Закріплення букви Є. Розвиток
мовлення за текстом Л.Муур. Диференційований підхід у формуванні умінь читати.
Розвиток умінь виразно читати.
Мета :
закріпити знання учнів про звукове значення букви є Є , вдосконалювати навички
читання складів, слів з вивченими буквами, звуко-буквенного аналізу слів;
розвивати мовлення, увагу, виховувати інтерес до читання.
Обладнання: квітка-семицвітка, роздатковий матеріал, малюнок.
Хід уроку
І.Організація початку уроку
ІІ.Повідомлення теми і мети
Сьогодні на уроці закріпимо знання про раніше вивчені літери, про цікаву
літеру Є, будемо складати слова , речення. Вчитимемось виразному читанню,
передаватимемо свої емоції при читанні.
А
для чого ми це будемо робити?
ІІІ.Актуалізація опорних знань
1.Вступна бесіда
Скажіть, яка пора року розпочалась?
Які ознаки весни ви знаєте?
До нас завітала весняна квітка-семицвітка,
яка пропонує виконати завдання. Розпочнемо з першої пелюстки.
2.Мовленева розминка
Ча
–ча - ча
Чі –чі – чі
Єш
– єш – єш
Ню – ню – ню
Їж
– їж –їж
Ля –ля –ля
Що цікаве ви можете розповісти про нашу
розминку?
3. Робота в парах (складання
слів)
Другий листочок пропонує скласти вам слова і придумати з ними речення. (калина,
їдальня, яблуко , жайворонок, лялька,
ключ, кошеня)
4.Звуко- буквенний аналіз слова
Третій листочок пропонує пограти в гру «Що
роблять люди цих професій» . Наприклад: вчитель – навчає, і т.д.
Лікар - …(Лікує)
Танцюрист - … (танцює)
Співак - … (співає)
Продавець - … (продає)
Музикант - … (грає)
Що спільного в цих словах? Що ви знаєте цікавого про літеру Є ?
Давайте зараз зробимо аналіз слова – грає.
Фізхвилинка
4 листочок запрошує зробити фізхвилинку
5. Читання тексту
5 листочок запрошує до нас у гості
казкового героя. Відгадайте загадку і здогадаєтесь якого героя.
Хижий звір живе в ліску
В темно-жовтім кожушку
На деревах його хата,
Хто з вас може
відгадати? (Єнот)
Він не просто завітав , а хоче щоб ви послухали яка пригода з ним
сталася. Уважно прослухайте, і скажіть куди йшов наш герой?
1) Первинне читання вчителем
Куди йшов наш герой?
2) Словникова робота
Рак – тварина , яка живе в річках та
ставках, де чиста вода.
Ставок – закрита водойма , яка не
сполучається з іншими водоймами.
Перекривив – кривитися, робити різні
гримаси.
3) Первинний аналіз тексту
Кого зустрів Єнот?
Кого боявся Кролик?
Що зробив Єнот біля ставка?
Що порадила мама?
Так як ви гадаєте наловив раків герой чи ні
?
6. Читання
слів в стовпчиках
Єнот пропонує виконати завдання на шостому листочку і прочитати слова в
стовпчиках. Прочитаємо «ехом» (кращі учні читають , інші повторюють)
Єнот налякав
Кролик любити
Ставок сидить
Раки зазирнув
Дружба перекривив
Порада усміхнися
7. Читання хором
Прочитаємо разом і дамо відповідь на останній листочок, що ж на вашу
думку допомогло нашому герою наловити раків?
Будемо читати і мені допомагати.
8. Групова робота
(скласти речення і прочитати)
Хто всміхається, тому посміхнеться життя.
Завжди посміхайся людям.
Посмішка поєднує людей.
ІV. Підведеня
підсумків
Що
сподобалося на уроці?
Що
цікавого дізналися?