среда, 30 ноября 2016 г.

Урок читання 1 клас

Тема. Закріплення матеріалу про раніше вивчені літери. Закріплення букви Є. Розвиток мовлення за текстом Л.Муур. Диференційований підхід у формуванні умінь читати. Розвиток умінь виразно читати.

Мета : закріпити знання учнів про звукове значення букви є Є , вдосконалювати навички читання складів, слів з вивченими буквами, звуко-буквенного аналізу слів; розвивати мовлення, увагу, виховувати інтерес до читання.

Обладнання: квітка-семицвітка, роздатковий матеріал, малюнок.

Хід уроку

І.Організація початку уроку

ІІ.Повідомлення теми і мети
   Сьогодні на уроці закріпимо знання про раніше вивчені літери, про цікаву літеру Є, будемо складати слова , речення. Вчитимемось виразному читанню, передаватимемо свої емоції при читанні.
   А для чого ми це будемо робити?

ІІІ.Актуалізація опорних знань

                1.Вступна бесіда
   Скажіть, яка пора року розпочалась?
Які ознаки весни ви знаєте?
До нас завітала весняна квітка-семицвітка, яка пропонує виконати завдання. Розпочнемо з першої пелюстки.

                 2.Мовленева розминка
   Ча –ча - ча
    Чі –чі – чі 
    Єш – єш – єш
    Ню – ню – ню
    Їж – їж –їж
    Ля –ля –ля
Що цікаве ви можете розповісти про нашу розминку?


                   3. Робота в парах (складання слів)
  Другий листочок пропонує скласти вам слова і придумати з ними речення. (калина, їдальня, яблуко , жайворонок, лялька,  ключ, кошеня)

                   4.Звуко- буквенний аналіз слова
 Третій листочок пропонує пограти в гру «Що роблять люди цих професій» . Наприклад: вчитель – навчає, і т.д.
Лікар - …(Лікує)
Танцюрист - … (танцює)
Співак - … (співає)
Продавець - … (продає)
Музикант - … (грає) 
Що спільного в цих словах?  Що ви знаєте цікавого про літеру Є ?
Давайте зараз зробимо аналіз слова – грає.
            
                                    Фізхвилинка

          4 листочок запрошує зробити фізхвилинку

                            5. Читання тексту
5 листочок запрошує до нас у гості казкового героя. Відгадайте загадку і здогадаєтесь якого героя.
                  Хижий звір живе в ліску
                  В темно-жовтім кожушку
                  На деревах його хата,
                  Хто з вас може відгадати?  (Єнот)
    Він не просто завітав , а хоче щоб ви послухали яка пригода з ним сталася. Уважно прослухайте, і скажіть куди йшов наш герой?
              1) Первинне читання вчителем 
     Куди йшов наш герой?
               2) Словникова робота
Рак – тварина , яка живе в річках та ставках, де чиста вода.
Ставок – закрита водойма , яка не сполучається з іншими водоймами.
Перекривив – кривитися, робити різні гримаси.

               3) Первинний аналіз тексту
Кого зустрів Єнот?
Кого боявся Кролик?
Що зробив Єнот біля ставка?
Що порадила мама?
Так як ви гадаєте наловив раків герой чи ні ?

                           6. Читання слів в стовпчиках
  Єнот пропонує виконати завдання на шостому листочку і прочитати слова в стовпчиках. Прочитаємо «ехом» (кращі учні читають , інші повторюють)

Єнот             налякав
Кролик         любити
Ставок          сидить
Раки              зазирнув
Дружба        перекривив
Порада         усміхнися

                           7. Читання хором
  Прочитаємо разом і дамо відповідь на останній листочок, що ж на вашу думку допомогло нашому герою наловити раків?
   Будемо читати і мені допомагати.

                           8. Групова робота (скласти речення і прочитати)
           Хто всміхається, тому посміхнеться життя.
           Завжди посміхайся людям.
           Посмішка поєднує людей.

ІV. Підведеня підсумків
   Що сподобалося на уроці?
   Що цікавого дізналися?

  



Комментариев нет:

Отправить комментарий